Ljubomir Frchkovski - The Traitor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Bill77
    Senior Member
    • Oct 2009
    • 4545

    #31
    As long as these dogs are still able to walk around with big grins on their faces, we will continue to be raped by our own.

    arno ni se praj koga sne zaspani. se chudam oti se ushte zivi? ajr da nevidat i gospod da mu plati ne samo na niv, i na site shto mu se najmili. da mu go ebam korenot.
    http://www.macedoniantruth.org/forum/showthread.php?p=120873#post120873

    Comment

    • Prolet
      Senior Member
      • Sep 2009
      • 5241

      #32
      Bill, Thats exactly right, this so called expert for the name dispute used Greek money to try and bribe President Gligorov in 1993, this predavnik was a Presidential Candidate.
      МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.

      Comment

      • Bill77
        Senior Member
        • Oct 2009
        • 4545

        #33
        Originally posted by Prolet View Post
        Bill, Thats exactly right, this so called expert for the name dispute used Greek money to try and bribe President Gligorov in 1993, this predavnik was a Presidential Candidate.
        Prolet, a clear message needs to be sent right now.

        nekoj treba da gi otepa ovije kuchina barem frcko ako ne site ........to set an example.
        setne kje vidime nake mrni ili da podpishi drugg politichar pak.

        This would be such a big statement and a potential destiny changing action, for Macedonia and its existence. Because currently letting potential rouges walking around thinking they will get away with it, is most dangerous for our existence.

        Here is a chance for someone to make a hero out of him/her self.
        Last edited by Bill77; 12-16-2010, 12:12 AM.
        http://www.macedoniantruth.org/forum/showthread.php?p=120873#post120873

        Comment

        • Serdarot
          Member
          • Feb 2010
          • 605

          #34
          Originally posted by indigen View Post
          Velish samo nekolku? Pa kolku nekolku gi imash na um i dali treba da se kaznat po nachinot shto vredi vo SAD (USA) za velepredavstvo?
          jas licno sum "ekstremist" za vakvi raboti. Ekstremist vo >> " << zato sho ne go gledam to kako ekstremizam.

          Koj si zel za pravo da si igra so sudbinata na svojot sopstven Narod, i so idninata na mojte deca, ne zasluzhuva nikakva milost.

          Odzemanje na imot, i dozhivotna teshka robija i prisilna rabota (kamenolom ili rudnik)

          Za zabrani za vrshenje na javna dolznost i takvi gluposti ne pram ich muabet, da povtoram, DOZHIVOTNA robija, a ne galenje.

          Po moe viduvanje i Grujo e velipredavnik i zasluzhuva soodvetna kazna za toj antimakedonski chin!

          I Miloshoski e vo slikava pogore pa i toj ne bi bil iskluchen od presuda za velepredavstvo!
          Ne grujo, i grujojca ako saka da e. So nekoi raboti ne se igra. Celis na ramkovniot dogovor, i ne branam nikogo. Cesto i sam sebesi se preziram sho namesto da odam porano, i ako treba da zaginam borekji se za NEZAVISNA Makedonska Drzava, jas ostaviv da bidam izmanipuliran od razni "patrioti", odnosno ne gi procitav nivnite igri na vreme.

          Zato kako kazna, ziveam so ovaj sram i ova cuvstvo na gorchina, i niedna "blaga voda" ne mozat da mi ja ublazat bolkata.

          inache, ko sho odamna tvrdev deka ljuBco e kodosh, deka ljube e kodosh, taka i za miloshoski, odamna velam:

          - toj mnogu pokje raboti za BND nego za MNO! pa neka me tuzi, da mu ebam to majmuno... (BND = Bundes Nachricht Dients - germanskata informativna/tajna sluzba)

          Originally posted by Prolet View Post
          Serdare, Why wasnt this krivichna prijava followed up in the first place?? Was it because of Branko Crvenkovski and his other cronies who chose to rip it up during their mandate?? Za sramota

          Who was hiding all these documents from going public? These are the same so called experts who are looking at ways to sell us out for chump change, mameto nivno
          BC pomiluva obvinet za stopanski / ekonomski kriminal, ushte vo istrazhna postapka. Zoran Zaev, za kriminal tezhok ~ 8 milioni evra.

          To e NEVIDEN primer do sega vo svetot. A doprva ke izleguvaat aferi na videlo.

          Za da se svati koj i oti krieshe tolku mnogu raboti, treba da se prasa prvo: oti bc ne e vo zatvor? ima tolku mnogu aferi, koi se i povekje od dokazhani...

          I ako ne mozi da se najdi odgovor na to prashanje, probaj so mojov odgovor:

          RoM ne e Nezavisna drzava, tuku marioneta, klasichna "banana republika".

          "Sozdadena"* od Miloshevic i nekolku drugi "faktori", so povekje nameni.

          Sverc so droga, nafta, cigari, krshenje na predvidenoto embargo, odnosno sluzenje na srpskite (potochno Miloshevicevite) interesi, sluzenje kako eksperimentalno gluvce na germancite i amerikancite, itn, itn...

          Nakratko recheno, ako sme realni, nie Makedoncite PAK nemame drzava...

          Laznite Komunisti ni napravija "take-over", i Makedonskata drzava prekina da postoi so doagjanjeto na partijata koja beshe PROTIV nashata samostojnost. Istata taa partija (skm-pdp, denes poznata kako SDSM), denes se proglasuva za "drzavotvorna partija", odnosno TIE se tie koi ja naprajle Makedonija da bidi nezavisna drzava...

          Da ne znajs dali da gi preziras, ili da gi preziras i da gi tepash...

          * = referendumot na 8mi septemvri beshe jasen glas na Narodot, megjutoa ne beshe potreben. SFRJ legalno-pravno prestana da postoi so izlezot na Slovenija od Federacijata, so sho Socijalisticka Republika Makedonija, koja i do togash beshe Drzava, no vo Federacija, stana Drzava bez Federacija, odnosno Nezavisna Drzava. Referendumot samo go potvrdi toa.
          Last edited by Serdarot; 12-16-2010, 12:23 AM.
          Bratot:
          Никој не е вечен, а каузава не е нова само е адаптирана на новите услови и ќе се пренесува и понатаму.

          Comment

          • Serdarot
            Member
            • Feb 2010
            • 605

            #35
            Originally posted by Bill77 View Post
            Prolet, a clear message needs to be sent right now.
            da

            nekoj treba da gi otepa ovije kuchina
            ne. samo ke ja zloupotrebat nivnata glupava bezvredna smrt, da ni nashtetat.

            dozhivotna kazna, kamenolom, da krshat kamenja duri se zhivi.

            i normalno, da im se odzeme celokupen imot. nishto "decata, zhenata, komshijata"

            se... koj gi eba, neka mislea na decata pred da prodavat to sho ne e nivno...
            Bratot:
            Никој не е вечен, а каузава не е нова само е адаптирана на новите услови и ќе се пренесува и понатаму.

            Comment

            • George S.
              Senior Member
              • Aug 2009
              • 10116

              #36
              these people don't care one hoot about the macedonia & it's people how people can vote & consider these people as a viable alternative actually is mindblowing.Some of these traitors have been invited to secret meetings in athens where they are at the biiding of the greeks.For shame they don't care if they sell their soul to the devil.With representatives like that we have them as our worst enemies.They should be tried for treason & shot.
              "Ido not want an uprising of people that would leave me at the first failure, I want revolution with citizens able to bear all the temptations to a prolonged struggle, what, because of the fierce political conditions, will be our guide or cattle to the slaughterhouse"
              GOTSE DELCEV

              Comment

              • Bill77
                Senior Member
                • Oct 2009
                • 4545

                #37
                Da si zdrav i ziv Serdare
                http://www.macedoniantruth.org/forum/showthread.php?p=120873#post120873

                Comment

                • Vangelovski
                  Senior Member
                  • Sep 2008
                  • 8532

                  #38
                  Originally posted by Serdarot View Post
                  neka mislea na decata pred da prodavat to sho ne e nivno...
                  Mislis deka mu e gajle za svoi ceda? Onie prvo decata si gi prodadoja pa posle nase zaednicko nasledstvo!
                  If my people who are called by my name will humble themselves and pray and seek my face and turn from their wicked ways, I will hear from heaven and will forgive their sins and restore their land. 2 Chronicles 7:14

                  The Revolution was in the minds and hearts of the people; a change in their religious sentiments, of their duties and obligations...This radical change in the principles, opinions, sentiments, and affections of the people was the real American Revolution. John Adams

                  Comment

                  • Bill77
                    Senior Member
                    • Oct 2009
                    • 4545

                    #39
                    Originally posted by Vangelovski View Post
                    Mislis deka mu e gajle za svoi ceda? Onie prvo decata si gi prodadoja pa posle nase zaednicko nasledstvo!
                    ich nemat gajle za ceda. tie kje bidat naucheni kako predavnici krushata pajga pod krushavata. chedata kje mu zivejat bogati

                    a drugi makedonsi i cheda na niv, neka zivet kako siromashti i bez drzava bez idintitet.

                    sorry for my poor Macedonian.
                    http://www.macedoniantruth.org/forum/showthread.php?p=120873#post120873

                    Comment

                    • Serdarot
                      Member
                      • Feb 2010
                      • 605

                      #40
                      Vangelovski, ne sum siguren deka si razbral tochno sho sum napishal.

                      Znaci, ne me interesira dali imotot na "oligarsite" e pishan na nivnite zheni, deca, vnuci... treba da se rascisti:

                      - koj prodade imeto
                      - koj prodade znameto
                      - koj, kako i so cija pomosh ja ukrade cela drzava, znaci i fabrikite i parite i zlatoto i se...

                      i posle to:

                      - da se konfiskuva kompleten imot, SE sho ukrale od Narodot / Drzavata
                      - ne me interesira dali nivnite deca ke imat sho da jadat ako im se konfiskuva se, a nivnite tatkovci gi piknat kaj sho im e mestoto - vo kamenolom
                      - ne me interesira dali nekoj "zapaden" demagog ke kazva deka ne e demokratski da se konfiskuva imot, drn drn, bla bla...

                      Koj se drznal i prodaval ime i teritorija, i kradel od Drzavata / Narodot -> Dozhivoten Zatvor i odzemanje na CELOKUPEN Imot.

                      Zato spomnav ona, deka ako voopsto na nekogo od tie debili mu e gajle za svoite deca, trebase da mislat PRED da ja poserat.

                      Ili sevo na kratko na angliski:

                      No f´kn mercy for those bastards, no mercy at all... Confiscation of the COMPLETE material wealths, i DONT CARE if their children have nothing to eat after that, and NO death penalty for the traitors, it´s way too easy...

                      Life Sentence, to spend their pathetic lifes in some mine... that is much better option, imo...
                      Last edited by Serdarot; 12-16-2010, 01:05 AM.
                      Bratot:
                      Никој не е вечен, а каузава не е нова само е адаптирана на новите услови и ќе се пренесува и понатаму.

                      Comment

                      • indigen
                        Senior Member
                        • May 2009
                        • 1558

                        #41
                        Originally posted by Serdarot View Post
                        jas licno sum "ekstremist" za vakvi raboti. Ekstremist vo >> " << zato sho ne go gledam to kako ekstremizam.

                        Koj si zel za pravo da si igra so sudbinata na svojot sopstven Narod, i so idninata na mojte deca, ne zasluzhuva nikakva milost.

                        Odzemanje na imot, i dozhivotna teshka robija i prisilna rabota (kamenolom ili rudnik)

                        Za zabrani za vrshenje na javna dolznost i takvi gluposti ne pram ich muabet, da povtoram, DOZHIVOTNA robija, a ne galenje.

                        Ne grujo, i grujojca ako saka da e. So nekoi raboti ne se igra. Celis na ramkovniot dogovor, i ne branam nikogo. Cesto i sam sebesi se preziram sho namesto da odam porano, i ako treba da zaginam borekji se za NEZAVISNA Makedonska Drzava, jas ostaviv da bidam izmanipuliran od razni "patrioti", odnosno ne gi procitav nivnite igri na vreme.

                        Zato kako kazna, ziveam so ovaj sram i ova cuvstvo na gorchina, i niedna "blaga voda" ne mozat da mi ja ublazat bolkata.

                        inache, ko sho odamna tvrdev deka ljuBco e kodosh, deka ljube e kodosh, taka i za miloshoski, odamna velam:

                        - toj mnogu pokje raboti za BND nego za MNO! pa neka me tuzi, da mu ebam to majmuno... (BND = Bundes Nachricht Dients - germanskata informativna/tajna sluzba)



                        BC pomiluva obvinet za stopanski / ekonomski kriminal, ushte vo istrazhna postapka. Zoran Zaev, za kriminal tezhok ~ 8 milioni evra.

                        To e NEVIDEN primer do sega vo svetot. A doprva ke izleguvaat aferi na videlo.

                        Za da se svati koj i oti krieshe tolku mnogu raboti, treba da se prasa prvo: oti bc ne e vo zatvor? ima tolku mnogu aferi, koi se i povekje od dokazhani...

                        I ako ne mozi da se najdi odgovor na to prashanje, probaj so mojov odgovor:

                        RoM ne e Nezavisna drzava, tuku marioneta, klasichna "banana republika".

                        "Sozdadena"* od Miloshevic i nekolku drugi "faktori", so povekje nameni.

                        Sverc so droga, nafta, cigari, krshenje na predvidenoto embargo, odnosno sluzenje na srpskite (potochno Miloshevicevite) interesi, sluzenje kako eksperimentalno gluvce na germancite i amerikancite, itn, itn...

                        Nakratko recheno, ako sme realni, nie Makedoncite PAK nemame drzava...

                        Laznite Komunisti ni napravija "take-over", i Makedonskata drzava prekina da postoi so doagjanjeto na partijata koja beshe PROTIV nashata samostojnost. Istata taa partija (skm-pdp, denes poznata kako SDSM), denes se proglasuva za "drzavotvorna partija", odnosno TIE se tie koi ja naprajle Makedonija da bidi nezavisna drzava...

                        Da ne znajs dali da gi preziras, ili da gi preziras i da gi tepash...

                        * = referendumot na 8mi septemvri beshe jasen glas na Narodot, megjutoa ne beshe potreben. SFRJ legalno-pravno prestana da postoi so izlezot na Slovenija od Federacijata, so sho Socijalisticka Republika Makedonija, koja i do togash beshe Drzava, no vo Federacija, stana Drzava bez Federacija, odnosno Nezavisna Drzava. Referendumot samo go potvrdi toa.
                        Se vo pravo si! Mozhebi kje imam razlika za nachin na kaznuvanje na krupnite predavnici no se drugo ti e na mesto. Well stated, Serdare!
                        Last edited by indigen; 12-16-2010, 01:20 AM.

                        Comment

                        • Prolet
                          Senior Member
                          • Sep 2009
                          • 5241

                          #42
                          Serdare, Na B.C mu se sobira od porano, naj dobra shansa ke mu bide so aferata Nadez ako dojde do sud. Za nego i zatvor ke bidi malce za to sto go napravi.
                          МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.

                          Comment

                          • julie
                            Senior Member
                            • May 2009
                            • 3869

                            #43
                            Originally posted by Bill77 View Post
                            As long as these dogs are still able to walk around with big grins on their faces, we will continue to be raped by our own.

                            arno ni se praj koga sne zaspani. se chudam oti se ushte zivi? ajr da nevidat i gospod da mu plati ne samo na niv, i na site shto mu se najmili. da mu go ebam korenot.
                            Arno velite site, ne samo smrt za niv, i smrt za tselo semjstvo, zhenite, i detsata, tseli rodnini, kurshum.
                            "The moral revolution - the revolution of the mind, heart and soul of an enslaved people, is our greatest task."__________________Gotse Delchev

                            Comment

                            • Vangelovski
                              Senior Member
                              • Sep 2008
                              • 8532

                              #44
                              Frckovski's Slave Mentality

                              Frckovski, in an interview with Sam Vaknin, argues that Macedonians should not manage their own affairs and the foreigners should run every minute detail:

                              The problem is that the current government regards Macedonia's multi-ethnic composition as a curse, not an opportunity. They don't understand their own country. They shake the bridges between the communities that we have so laboriously built and they reject 'soft arbitration' by foreigners."

                              "Soft arbitration?"


                              "Look, the Albanians don't trust us. We can't agree anything with them directly. In 1994, we proposed a national ID card with the names of Albanian citizens printed using the Albanian, Latin, alphabet. The Albanians demanded that all the script in the ID Card be Latin, rather than Cyrillic. We referred the matter to the Americans and one week later, the Albanians accepted our offer, unchanged.



                              Gruevski doesn't understand the role of foreigners here.
                              We should use this type of 'soft arbitration' to resolve the issue of merit-based, non-politicized recruitment to the civil service. My suggestion: involve foreigners in the selection and vetting of candidates for jobs in the administration."

                              "Is this not compromising your sovereignty?" - I ask.

                              For the first time, Frckoski loses his composure:

                              "To me, sovereignty is meritocracy! Sovereignty is when bureaucrats are loyal to the state, not to their political masters! What do I care how I achieve this goal? The means are not important - the end is! I am interested in results!"


                              No Frcko, what is important is that Macedonians make their own decisions, not have them made for them in some perverted fantasy where they could then "do nothing, sit back and enjoy the easy life".
                              If my people who are called by my name will humble themselves and pray and seek my face and turn from their wicked ways, I will hear from heaven and will forgive their sins and restore their land. 2 Chronicles 7:14

                              The Revolution was in the minds and hearts of the people; a change in their religious sentiments, of their duties and obligations...This radical change in the principles, opinions, sentiments, and affections of the people was the real American Revolution. John Adams

                              Comment

                              • Frank
                                Banned
                                • Mar 2010
                                • 687

                                #45
                                Rather then arguing the point if Israeli politics had a pathetic Human being like that he would have been assassinated long time ago.

                                Comment

                                Working...
                                X