Dedanoe's 'Theories'

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Bill77
    Senior Member
    • Oct 2009
    • 4545

    He is Macedonian, so most likely ET stands for "Eban Tikvar"
    http://www.macedoniantruth.org/forum/showthread.php?p=120873#post120873

    Comment

    • Soldier of Macedon
      Senior Member
      • Sep 2008
      • 13674

      не ме навредувајте со називот македонец for i am an E.T. ... Dedanoe E.T.
      Za de ne se navredam samio, nema da te narekuvam Makedonec, taka podobro e.
      In the name of the blood and the sun, the dagger and the gun, Christ protect this soldier, a lion and a Macedonian.

      Comment

      • dedanoe
        Banned
        • Feb 2010
        • 184

        Originally posted by Bill77 View Post
        He is Macedonian, so most likely ET stands for "Eban Tikvar"
        дал ти бог И.Ти да си E.T. (extra terrestrial TAO excellency).

        a znaesh li sho ti e tao ET? tao ti e da si vesht ss lethal A kao magnetino od X-Men ss iron atom. oti navistina sum takov makedonija mora da me drzhi zauzdan so najjakine singiri ta duri umot i odvnatre da mi go onesposobuva ss biohemiski i psychopshysical disableAtori. you want that power in your hands don't you if only you could enjoy the freedom of practicing it?
        Last edited by dedanoe; 05-04-2010, 01:51 AM.

        Comment

        • dedanoe
          Banned
          • Feb 2010
          • 184

          Originally posted by Soldier of Macedon View Post
          Za de ne se navredam samio, nema da te narekuvam Makedonec, taka podobro e.
          makedonska e samo pridavkata na socijalnata izdrshka so koja makedonija preku doveduvanje do samiot rab na postoenje (so nadezh deka od tamu socijalecot sam ke skokne vo ADot) i e u plan i ochekuva da se spravi so malubrojnite sluchai na parichni nemoknici. velam malubrojnite siromashkovci oti samo vo mojo street malubrojni se onie kako mene sho seushte zhiveat vo stari troshni kuchi od nekade 30ta-40ta 1900te bez vodovod i bez sanitaria na pumpa za voda a ostanatite nabija po chetiri pet koli vo dvorot na novite trichetiri katnici. koj ima modro si molche a koj nema dal mu bog nikad da nema - Marko Cepenko.

          Comment

          • dedanoe
            Banned
            • Feb 2010
            • 184

            ako mi dozvolite da vi go kutnam velikanot direktno i na prvo mesto so prichini i so razum oti bez velichinata na velikanot kolku ke ste vie maloumnite veliki:

            YouTube - Alexander trailer

            This Alexander is not any different than Hitler, Genghis Kan, Napoleon, Caesar etc etc. Macedonian way is not to conquer half A world but conquer the one's own self and the self of the loved ones (The Virgo Gola Gaga Sun too). No Macedonian would put his head on the coin and be headed off every when giving it away. This Alexander is truly Greek cause he gambled the great kingdom and ended broke just as Greeks do now and then -- they often hit the budget limits on the negative side. The greatness of the empire of this Alexander was so enormously lasting like the conqueror him self (why is this movie so bloody). the math of this movie is: in a recurrent array of type [A(i+1) is K x A(i)] iff K is not 1 then forward A --> co and backward A --> 0 and this happens to be Alexander's Greek way of confronting the Great Alpha with the Lethal Omega. Mala in MKD is Little in USA and Mala is sub word of Malaria. the true Macedonian way of conserving The Unity of King Size One is when K is 1 and then A is constant but also it is Archimedes' way of saying DO NOT DISTURB MY ELLIPSES. Archimedes (me too) is an ET not Greek not Macedonian.

            a sea makedonche da vidam koj e tvojot sleden velikan od kogo ke treba da se zasramish?

            Comment

            • Bill77
              Senior Member
              • Oct 2009
              • 4545

              Originally posted by dedanoe View Post
              ako mi dozvolite da vi go kutnam velikanot direktno i na prvo mesto so prichini i so razum oti bez velichinata na velikanot kolku ke ste vie maloumnite veliki:



              This Alexander is not any different than Hitler, Genghis Kan, Napoleon, Caesar etc etc. Macedonian way is not to conquer half A world but conquer the one's own self and the self of the loved ones (The Virgo Gola Gaga Sun too). No Macedonian would put his head on the coin and be headed off every when giving it away. This Alexander is truly Greek cause he gambled the great kingdom and ended broke just as Greeks do now and then -- they often hit the budget limits on the negative side. The greatness of the empire of this Alexander was so enormously lasting like the conqueror him self (why is this movie so bloody). the math of this movie is: in a recurrent array of type [A(i+1) is K x A(i)] iff K is not 1 then forward A --> co and backward A --> 0 and this happens to be Alexander's Greek way of confronting the Great Alpha with the Lethal Omega. Mala in MKD is Little in USA and Mala is sub word of Malaria. the true Macedonian way of conserving The Unity of King Size One is when K is 1 and then A is constant but also it is Archimedes' way of saying DO NOT DISTURB MY ELLIPSES. Archimedes (me too) is an ET not Greek not Macedonian.

              a sea makedonche da vidam koj e tvojot sleden velikan od kogo ke treba da se zasramish?
              ima li mnogu greshki so mislejneto tvoje i shto imas napisano. Ama koj e po budala? budalata chojek ili toj shto se rasprava so budalata. THE END.
              http://www.macedoniantruth.org/forum/showthread.php?p=120873#post120873

              Comment

              • makedonche
                Senior Member
                • Oct 2008
                • 3242

                Quote:
                "a sea makedonche da vidam koj e tvojot sleden velikan od kogo ke treba da se zasramish?"

                Dedanoe
                Write this quote again in English, I don't understand half of what you write.
                On Delchev's sarcophagus you can read the following inscription: "We swear the future generations to bury these sacred bones in the capital of Independent Macedonia. August 1923 Illinden"

                Comment

                • dedanoe
                  Banned
                  • Feb 2010
                  • 184

                  Originally posted by Bill77 View Post
                  ima li mnogu greshki so mislejneto tvoje i shto imas napisano. Ama koj e po budala? budalata chojek ili toj shto se rasprava so budalata. THE END.
                  toa e predmet na zakonot protiv diskriminacija: ako veke makedonija me proglasila za budala i jas sum reshen dosledno da se nosam so tezhinata na taa titula togash nikoj nema pravo po toj osnov da me anatemira. a ako ti imash sogledano greshki vo mojot priod togash si povikan da ukazhesh i obrazlozhish na greskite i nivnite objasnuvanja. vo sprotivno greskite koi si mi gi nashol se neosnovani. ete soglasno "error is not in committing one but it is in not accepting to remedy them when fully aware of their essence" jas ti ukazhav na tvojte greshki pa dopolnitelno soglasno "defending ones opinion is also matter of immune system" ako ne se odbranish redno e da te proglasam za umstveno zabolen soglasno "hi(5=V) aids is illness attacking the defensive system". dedanoe e poznat po el-em shtitot so el-em uraganska zvezda kako negovo jadro, eve kako toa izgleda:

                  YouTube - Prime Matter
                  Last edited by dedanoe; 05-04-2010, 03:00 AM.

                  Comment

                  • Soldier of Macedon
                    Senior Member
                    • Sep 2008
                    • 13674

                    Originally posted by dedanoe View Post
                    ako mi dozvolite da vi go kutnam velikanot direktno i na prvo mesto so prichini i so razum oti bez velichinata na velikanot kolku ke ste vie maloumnite veliki:

                    YouTube - Alexander trailer

                    This Alexander is not any different than Hitler, Genghis Kan, Napoleon, Caesar etc etc. Macedonian way is not to conquer half A world but conquer the one's own self and the self of the loved ones (The Virgo Gola Gaga Sun too). No Macedonian would put his head on the coin and be headed off every when giving it away. This Alexander is truly Greek cause he gambled the great kingdom and ended broke just as Greeks do now and then -- they often hit the budget limits on the negative side. The greatness of the empire of this Alexander was so enormously lasting like the conqueror him self (why is this movie so bloody). the math of this movie is: in a recurrent array of type [A(i+1) is K x A(i)] iff K is not 1 then forward A --> co and backward A --> 0 and this happens to be Alexander's Greek way of confronting the Great Alpha with the Lethal Omega. Mala in MKD is Little in USA and Mala is sub word of Malaria. the true Macedonian way of conserving The Unity of King Size One is when K is 1 and then A is constant but also it is Archimedes' way of saying DO NOT DISTURB MY ELLIPSES. Archimedes (me too) is an ET not Greek not Macedonian.

                    a sea makedonche da vidam koj e tvojot sleden velikan od kogo ke treba da se zasramish?
                    You're entitled to your opinion, even if you do appear to be a severely deluded individual. Nema sho, ti falat pet shes semki vo taa tikvata, kizni kakva droga trgate tamu.
                    In the name of the blood and the sun, the dagger and the gun, Christ protect this soldier, a lion and a Macedonian.

                    Comment

                    • Risto the Great
                      Senior Member
                      • Sep 2008
                      • 15658

                      Originally posted by dedanoe View Post
                      The Unity of King Size One
                      The more I do this, the more it brings me joy.

                      What do you do with your King Size One Dedanoe?
                      Risto the Great
                      MACEDONIA:ANHEDONIA
                      "Holding my breath for the revolution."

                      Hey, I wrote a bestseller. Check it out: www.ren-shen.com

                      Comment

                      • dedanoe
                        Banned
                        • Feb 2010
                        • 184

                        Originally posted by Soldier of Macedon View Post
                        You're entitled to your opinion, even if you do appear to be a severely deluded individual. Nema sho, ti falat pet shes semki vo taa tikvata, kizni kakva droga trgate tamu.
                        mojot noev revolt sperma makedonskoto drushtvo na pederskih amatera vo osnova se bazira na nivniot nechovechen odnos sprema neuhranetite, bazparichnite, obespravenite, mentalno nezemenite vo predvid itn itn nalik na mene. sch o, sch znachi deka bez osnov jas ne se bunam nasproti sch o vashiot bunt protiv mene koj e samo del od vashata nesmasna sebe odbrana, pa dobro be, mnogu ste, A i mnogu mi se sipavte, daj barem eden od vas da kazhe na sho se tao dolzhi t.e. sho e toa koe vie go branite? dedanoe ne baraj od dobro podobro oti vo Barde SS Ovechka gasna komora te cheka od losho polosho, abe glavata ke ti ja simneme od ramena na misloven nachin i toa ne po nashe baranje ami po baranje na tvojte rodnini pri sho vo krajna linija seto tao zavisi samo od tebe... jas sum sam vinoven sho ne sum si dozvolil doruchek sabajlevo ta nemajki ja taa osnova sum si gi uskratil i delotvornite do pichku si majchinu apchinja (poradi nim sum bez zabi na mojta 33ta god) a tie pustite se edino merilo za toa kolku si ni nam dobar: jas.noe .:. dobar.dobar.dobar.dovci .:. izvod.rabot.rabot.rabot .:. gad.noe

                        Comment

                        • Soldier of Macedon
                          Senior Member
                          • Sep 2008
                          • 13674

                          Hahaha, aren si i bez zabi ne se sekira, mani ushte nekoe apche.
                          In the name of the blood and the sun, the dagger and the gun, Christ protect this soldier, a lion and a Macedonian.

                          Comment

                          • Bill77
                            Senior Member
                            • Oct 2009
                            • 4545

                            Originally posted by Soldier of Macedon View Post
                            Hahaha, aren si i bez zabi ne se sekira, mani ushte nekoe apche.
                            hahahaha





                            But this has got me warried. I hope its a spelling mistake

                            Originally posted by dedanoe View Post
                            mojot noev revolt sperma makedonskoto drushtvo na pederskih :
                            What the hell does all this mean? lol
                            http://www.macedoniantruth.org/forum/showthread.php?p=120873#post120873

                            Comment

                            • dedanoe
                              Banned
                              • Feb 2010
                              • 184

                              si obezbediv eden obrok za denes i toa malu poobemen od obichno; prof-dr. carot chasti (feitukimedumk); ke moit sea da gi zakopame sekirite i da se vrneme na prijatelska bazata?

                              Comment

                              • dedanoe
                                Banned
                                • Feb 2010
                                • 184

                                fenomenot na dedanoevi dot attackovi:

                                dali nekogash ste nasetile deka nekoj ve gleda potajno? moeto prashanje e kako ste go nasetile toa i kako znaete tokmu kade da go pobarate toj potaen nabljuduvach? vo domen na fizikata postojat takozvanite ravenki koi go formuliraat principot na neodredenost: 1) dx dp >= h/2 ili 2) dE dt >= h/2 ili taka nekako kade bitno e deka kolku edniot mnozitel poprecizno go imate izmereno tolku drugiot e poneodredliv. kako rezultat na toa postoi takvoto veruvanje megu fizicharite qunatumisti deka so samoto nabljuduvanje vlijaete vrz negoviot ishod odnosno vrz videnoto. vo toj kontekst i jas bi predlozhil deka van vidliviot spektar na svetLOSTa postoi i mentalen telepatski sch spektar (od infra schizoid do ultra faschizoid; jas nego siot go pokrivam) vo ramki na koj preku odnapred zadadeno prashanje za prirodata ili svojstvata na recimo zidot (nokje) umstveno go iritirame i toj producira vo najmala raka delumen odgovor. no kako dobro postavenoto prashanje e pola od odgovorot a i kako znaenjeto e svoeviden model na realnosta skladiran vo memorijata na siviot lost so samoto postavuvanje na prashanjeto nie veke sme vovlekle vo sebe vo nashata vnatreshnost del od zidot koj defakto postoi van nas. e toa e takozvaniot quantum entanglement (svrzanost pomegju materiskite kolichinski celini) megju fizichkite neshta. igor ivanov od sdsm so koj gi minav vo isti klas srednoshkolskite denovi vo Korchagin 1991-1995 ednash reche i toa zanavek kje mu go pametam deka "ako mislish deka nekoj te gleda toj nekoj nemora da znachi deka se grizhi za tebe" ova mozhe beshe principielno taman zamisleno kolku i mene vo specijalen sluchaj da me opfati oti jas bev stvarno specijalen vo toj pogled so ogled na toa sho otkako ja zapoznav natasha jas celoto srednoshkolstvo go minav vo nekoja si moja shkolka crtkajkji minijaturi. e sega, dedanoeviot dot attack phenomenon e takov sho koga dedanoe ke se drzne da se sprotistavi na nadredeniot a ushe poekje koga gi izostavil zalastata i depakinot i ushe poeke koga toj spektakl ke go omasovi (za sch mangupite svojstveno e da se opshto poznati na javnosta mislam so samoto nimno odnesuvanje ostavaat vpechatok koj provocira somnichavost kaj normalnite) vpechatokot deka nekoj go gleda stanuva tolku silen sho doveduva do haosifikacija na seta materija i duh i sveta taa svashtarija postanue edno kako naprimer ako naednash se izbrishat site granici shirum svetot i sekoj eden dot choek e sloboden da se dvizhi kade ke mu kejfne (aka brown's movement in particle physics) togash kako li policijata armijata ili politicharine koi se naviknati da podelat za da sovladaat (makedonec vo makedonija; hrvat vo hrvatska t.e. sekoe klopche vo svoj kosh) ke upravuvaat so toj haos. takvata nemok na vladeenje so raznoraznite dotovi koi vo sekoj nareden mig sugeriraat razlichna asocijacija i nosat razlichno znachenje mu ja ottrgnuvaat podlogata od pod noze na dedanoe i toj e vo total halt. da mazot koga ja nabljuduva zhenata toj stvara misloven poim za nea, mislovniot poim podocna se pretochuva vo zhenkasta sperma nasproti sho i zhenata isto go opoimuva mazhot mislovno i soglasno taa pomisla gi ovulira jaje kletkine pa ako tie zaemno se mnogu svesni eden za druga i edna za drug (a svesnost e stepen na slichnost pomegju realniot exteren model i zamisleniot model na realnosta vo memorijata na lostot) togash i samo togash nivniot plod kje e sovrsheno zdrav i pravilen i poln zhivot -- vo sprotivno im se ragja degeneric = anomalija nativa.

                                ke vi kazham povekje podocna. prashanja?

                                Comment

                                Working...
                                X