Macedonian Truth Forum   

Go Back   Macedonian Truth Forum > Macedonian Truth Forum > General Discussions

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-2008, 01:07 AM   #1
BRSJAK
Junior Member
 
BRSJAK's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Melbourne
Posts: 22
BRSJAK is on a distinguished road
Default Internet War - MKD Vs GRE

Македонски хакери во напад

Продолжува интернет војната помеѓу Македонија и Грција. Откако грчки сурфери пуштија најразлични лаги и провокации, а грчки хакери нападнаа неколку
македонски web страни, македонската страна возвраќа во висок стил. Нападнати се неколку грчки страници, помеѓу кои и страната на грчкиот премиер Костас Караманлис. Ова се некои од нападнатите страници:

www.gipapamanolis.gr,
www.brano.gr/shopping, www.aerodromia.com,
www.zante-guide.com/zakynthos.[url="http://kicevo.blog.com.mk/"]Македонските хакери се потпишале како Македонска Сајбер Елита. За разлика од грчките недолични пораки, Македонската сајбер елита настапила далеку поразумно. На грчките страни се појавила следнава порака:
МК хакери во напад!Поракава е на Македонски јазик затоа што Вие сте наши потомци и знаеме дека ке ја разберете...
Време е да прекинете со вашата тврдоглавост, незнаеме со која цел барате нешто што не е ваше, незнаеме до кога и до каде ке стигнете, но веруваме не многу далеку затоа што ние сме веќе одамна свесни, а сега и потполно спремни да се спротивставиме и доволно моќни да уништиме се што ни пречи.По природа сме мирен народ, но не и наивен и нема да дозволиме историјата да се повтори...
Спремни сме во секое време да одговориме и виртуелно и реално.Нашите напади ќе станат почести доколку не ја смените вашата политика, а многу добро знаете што треба да сторите...

Сватете го ова како совет за подобра иднина и подобри меѓусоседски односи...


Еве како изгледаше еден од нападнатите сајтови (http://www.gipapamanolis.gr/) кои до овој момент сеуште ја носат пораката:МК хакери во напад!

Достоен одговор на грчките провокации.
BRSJAK is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 03:16 AM   #2
Jankovska
Senior Member
 
Jankovska's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,774
Jankovska is on a distinguished road
Default

If I could do this I would screw up every Greeks site

Oh damn why did I have to be born blonde
Jankovska is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 03:16 AM   #3
pelagonia
Junior Member
 
pelagonia's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: The heart of Pelagonia, Sredno Egri, BT, Macedonia
Posts: 24
pelagonia is on a distinguished road
Default

LOL why dont we just blow up their whole web community?
pelagonia is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 03:24 AM   #4
Risto the Great
Senior Member
 
Risto the Great's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Macedonian Colony of Australia
Posts: 15,639
Risto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond reputeRisto the Great has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Jankovska View Post
If I could do this I would screw up every Greeks site

Oh damn why did I have to be born blonde
Jankovska, I awarded you a temporary avatar in honour of the above comment.
When you get sick of it, let me know.
If you hate it ... let me know faster!
__________________
Risto the Great
MACEDONIA:ANHEDONIA
"Holding my breath for the revolution."

Hey, I wrote a bestseller. Check it out: www.ren-shen.com
Risto the Great is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 03:56 AM   #5
Jankovska
Senior Member
 
Jankovska's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,774
Jankovska is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Risto the Great View Post
Jankovska, I awarded you a temporary avatar in honour of the above comment.
When you get sick of it, let me know.
If you hate it ... let me know faster!
Hate it? Are you crazy, I loveeeeeeeeeeeeeeeeeeeee it.
Jankovska is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 05:03 PM   #6
Makedonia
Banned
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 76
Makedonia is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Jankovska View Post
If I could do this I would screw up every Greeks site
You should learn to fight us with dialogue instead.

You would be taken more seriously.
Makedonia is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 05:05 PM   #7
Jankovska
Senior Member
 
Jankovska's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,774
Jankovska is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Makedonia View Post
You should learn to fight us with dialogue instead.

You would be taken more seriously.
Well I kinda believe in eye for an eye. I don't not go into dialog with fascists who deny my country and people.
Jankovska is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 05:18 PM   #8
Makedonia
Banned
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 76
Makedonia is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Jankovska View Post
Well I kinda believe in eye for an eye. I don't not go into dialog with fascists who deny my country and people.
So you follow the old testament?
Makedonia is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2008, 05:21 PM   #9
Jankovska
Senior Member
 
Jankovska's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,774
Jankovska is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Makedonia View Post
So you follow the old testament?
No, I follow my testament
Jankovska is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump