Saso Ognenovski scores in the opening game of the Club World Championship

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Prolet
    Senior Member
    • Sep 2009
    • 5241

    Saso Ognenovski scores in the opening game of the Club World Championship

    What a powerful header, i think his side plays Inter Milan next its going to be a good match up.

    YouTube - Al Wadha 1 x 4 Seongnam- Mundial Interclubes 2010
    МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.
  • Bratot
    Senior Member
    • Sep 2008
    • 2855

    #2
    Pandev vs Ognenovski will be very interesting to watch

    I'm very proud we have another high class player.
    The purpose of the media is not to make you to think that the name must be changed, but to get you into debate - what name would suit us! - Bratot

    Comment

    • Daniel the Great
      Senior Member
      • Nov 2009
      • 1084

      #3
      Ognenovski's a gun!

      Comment

      • George S.
        Senior Member
        • Aug 2009
        • 10116

        #4
        good to hear that.
        "Ido not want an uprising of people that would leave me at the first failure, I want revolution with citizens able to bear all the temptations to a prolonged struggle, what, because of the fierce political conditions, will be our guide or cattle to the slaughterhouse"
        GOTSE DELCEV

        Comment

        • Bratot
          Senior Member
          • Sep 2008
          • 2855

          #5
          It's already in Macedonian news:

          Сеонгнам на Огненовски против Интер на Пандев

          Освојувачот на Азиската лига на шампионите, јужнокорејскиот Сеонгнам чиј капитен е Австралиецот со македонско потекло, Саша Огненовски во полуфиналето на Светски клупски куп во Дубаи ќе игра против Интер на Горан Пандев.

          Ова откако во азиската четвртфинална пресметка со домашниот Ал Вахда, Сеонгнам славеше убедливо со 4-1. Европскиот и азискиот владетел за место финалето ќе се сретнат во среда.



          Канал 5 телевизија како една од водечките телевизиски куќи во Македонија, од 1998 година на малите екрани до гледање онлајн денес, известува за најновите вести од Македонија, регионот и светот.
          The purpose of the media is not to make you to think that the name must be changed, but to get you into debate - what name would suit us! - Bratot

          Comment

          • Prolet
            Senior Member
            • Sep 2009
            • 5241

            #6
            Its gonna be a cracker of a game
            МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.

            Comment

            Working...
            X