Здраво Македонија!

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts
 • Daskalot
  Senior Member
  • Sep 2008
  • 4345

  Здраво Македонија!

  Повелете Македонци од каде да сте!

  Тука пишубаме зо кирилица или latinitsa ама само зборуваме на македонски!
  Macedonian Truth Organisation
 • Dimko-piperkata
  Senior Member
  • Sep 2008
  • 1876

  #2
  епа нормална работа да се имат маjчински форум каj шо можеме на своj jазик да разговараме...
  имат доста наши шо незнаат англиски било од македониа или од диаспорите....


  се читаме
  1) Macedonians belong to the "older" Mediterranean substratum...
  2) Macedonians are not related with geographically close Greeks, who do not belong to the "older" Mediterranenan substratum...

  Comment

  • Jankovska
   Senior Member
   • Sep 2008
   • 1774

   #3
   Odlicno! Veruvam ke imame mnogu Makedoncinja od RoM koi ke ni se pridruzat vo site diskusii i tepacki i kavgi i se....

   Comment

   • Soldier of Macedon
    Senior Member
    • Sep 2008
    • 13675

    #4
    Dobrodojdeni se, sho poveke podobro.
    In the name of the blood and the sun, the dagger and the gun, Christ protect this soldier, a lion and a Macedonian.

    Comment

    • Dejan
     Member
     • Sep 2008
     • 589

     #5
     Po ubavo da nema mesto za pisuvanje po atinski (kako na Maknews). Ova e Makedonska kujkja
     You want Macedonia? Come and take it from my blood!

     A prosperous, independent and free Macedonia for Macedonians will be the ultimate revenge to our enemies.

     Comment

     • Risto the Great
      Senior Member
      • Sep 2008
      • 15659

      #6
      Vistina, taka e.
      Risto the Great
      MACEDONIA:ANHEDONIA
      "Holding my breath for the revolution."

      Hey, I wrote a bestseller. Check it out: www.ren-shen.com

      Comment

      • Daskalot
       Senior Member
       • Sep 2008
       • 4345

       #7
       Ova e nasha kukja, ako sakat Grtsite da pishuvaat tuka treba da se nauchaat Makedonski inache mozha da pishuvaat na Angilski, nema Grchki tuka.
       Macedonian Truth Organisation

       Comment

       • malenka
        Member
        • Sep 2008
        • 101

        #8
        Па фала богу да нема на Грчки, онака ќе си викам пцуват ле ме сега

        Comment

        • Вардарец
         Member
         • Sep 2008
         • 122

         #9
         Originally posted by jankovska View Post
         odlicno! Veruvam ke imame mnogu makedoncinja od rom koi ke ni se pridruzat vo site diskusii i tepacki i kavgi i se....

         Морав да дадам реплика на следното. Оти да имаме само Македончиња од Републиката, како на пример еве јас, а не Македончиња од Егејот и Пиринот.

         Јас лично до сега не сум зборувал со личност од Пирин, која се чуствува како Македонец, него со неколкумина Балгари (Бугаромани).

         Ајде ако некој знајте, поканите!
         For the glory of the Hellenes! Abandon orthodoxy and join your true religion! http://www.hellenicreligion.gr/... Zeus awaits you!

         Comment

         • Jankovska
          Senior Member
          • Sep 2008
          • 1774

          #10
          Originally posted by Vardarets View Post
          Морав да дадам реплика на следното. Оти да имаме само Македончиња од Републиката, како на пример еве јас, а не Македончиња од Егејот и Пиринот.

          Јас лично до сега не сум зборувал со личност од Пирин, која се чуствува како Македонец, него со неколкумина Балгари (Бугаромани).

          Ајде ако некој знајте, поканите!
          A kaj ti vide samo od republikata?

          Comment

          • Вардарец
           Member
           • Sep 2008
           • 122

           #11
           Originally posted by jankovska View Post
           a kaj ti vide samo od republikata?
           Па пишваш македончиња од РоМ (Димократиас тис Македониас), ако не се лажам. Ај мори па и ти, не мора да се лутиш одма :d
           For the glory of the Hellenes! Abandon orthodoxy and join your true religion! http://www.hellenicreligion.gr/... Zeus awaits you!

           Comment

           • Jankovska
            Senior Member
            • Sep 2008
            • 1774

            #12
            Voopsto ne se lutam, samo na pretohodniot forum od kade dojde i recenicata imavme Makedoncinja od sekade i dijasporata i okupirana Makedonija a najmalku imavme od RoM, zatoa predlozivako moze da imame sekcija samo na makedonski za da privleceme Makedonci i od republikata ne samo od Republikata.

            Psss ja najgolema ljuka sum po ovoa forumite

            Comment

            • Вардарец
             Member
             • Sep 2008
             • 122

             #13
             Originally posted by jankovska View Post
             voopsto ne se lutam, samo na pretohodniot forum od kade dojde i recenicata imavme makedoncinja od sekade i dijasporata i okupirana makedonija a najmalku imavme od rom, zatoa predlozivako moze da imame sekcija samo na makedonski za da privleceme makedonci i od republikata ne samo od republikata.

             Psss ja najgolema ljuka sum po ovoa forumite
             Абре, добро знам јас што имаше од претходниот форум, впрочем имаше се да... Само пиринци не! Не вкључувајќи го и Никола од Пловдив, кој е Егејски потомок.

             Ја нема Воденка тука, го нема ни Сухин, ниту пак Абецедар.
             For the glory of the Hellenes! Abandon orthodoxy and join your true religion! http://www.hellenicreligion.gr/... Zeus awaits you!

             Comment

             • Jankovska
              Senior Member
              • Sep 2008
              • 1774

              #14
              Originally posted by Vardarets View Post
              Абре , добро знам јас што имаше од претходниот форум, впрочем имаше се да... Само пиринци не! Не вкључувајќи го и Никола од Пловдив, кој е Егејски потомок.

              Ја нема Воденка тука, го нема ни Сухин, ниту пак Абецедар.
              Pa vikni gi, sto si se fatil za mene... Ja samo predloziv da ima od RoM ako sakase da predlozis fani i predlozi ne se fakaj za mene ko slep za stap. Mesto da potencirase sto ja sum kazala zasto ne se nadovrza?
              I do adminite sakam imeto odma da mi se trgne od forum, ja ako sakav da me vikaat po ime do sega ke si go stavev sama.

              Comment

              • Вардарец
               Member
               • Sep 2008
               • 122

               #15
               Originally posted by jankovska View Post
               pa vikni gi, sto si se fatil za mene... Ja samo predloziv da ima od rom ako sakase da predlozis fani i predlozi ne se fakaj za mene ko slep za stap. Mesto da potencirase sto ja sum kazala zasto ne se nadovrza?
               I do adminite sakam imeto odma da mi se trgne od forum, ja ako sakav da me vikaat po ime do sega ke si go stavev sama.
               Епа видиш не видиш јас си се надоврзав :d , извини за името - мај ерор. Јас ставив една нормална реплика на твоето, ти ѕрнѕулки ми играш тука сега, што сум рекол како сум рекол, битно е се разбираме, а Македонците од Републиката ти се зафатени со приватен живот
               For the glory of the Hellenes! Abandon orthodoxy and join your true religion! http://www.hellenicreligion.gr/... Zeus awaits you!

               Comment

               Working...
               X