Фрлен молотов коктел врз македонската ам

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts
 • lavce pelagonski
  Senior Member
  • Nov 2009
  • 1993

  Фрлен молотов коктел врз македонската ам

  Молотов коктел синоќа бил фрлен врз објектот на македонската амбасада во Приштина.

  Нападот го извршиле три лица од автомобил марка Тојота", но благодарение на полицаецот кој се нашол во близина, била причинета помала материјална штета и никој не бил повреден.

  Косовската полиција трага по напаѓачите.

  Ова е втор напад врз македонската амбасада во Приштина. Претходно беа искршени стаклата на објектот.

  Стравот на Атина од овој Македонец одел до таму што го нарекле Страшниот Чакаларов гркоубиец и крвожеден комитаџија.

  Ако знам дека тука тече една капка грчка крв, јас сега би ја отсекол целата рака и би ја фрлил в море. Васил Чакаларов
 • George S.
  Senior Member
  • Aug 2009
  • 10116

  #2
  well lavce that just about sums them up .Guns & molotov cocktails is what they understand.It's the ugly side of kosovo.In reality macedonia should not have recognized them ,they don't desrve any recognition.
  "Ido not want an uprising of people that would leave me at the first failure, I want revolution with citizens able to bear all the temptations to a prolonged struggle, what, because of the fierce political conditions, will be our guide or cattle to the slaughterhouse"
  GOTSE DELCEV

  Comment

  • lavce pelagonski
   Senior Member
   • Nov 2009
   • 1993

   #3
   What can we do when we have people in high places that do not even care about this but money.
   Стравот на Атина од овој Македонец одел до таму што го нарекле Страшниот Чакаларов гркоубиец и крвожеден комитаџија.

   Ако знам дека тука тече една капка грчка крв, јас сега би ја отсекол целата рака и би ја фрлил в море. Васил Чакаларов

   Comment

   • ProMKD
    Member
    • Oct 2011
    • 367

    #4
    Originally posted by lavce pelagonski View Post
    Молотов коктел синоќа бил фрлен врз објектот на македонската амбасада во Приштина.

    Нападот го извршиле три лица од автомобил марка Тојота", но благодарение на полицаецот кој се нашол во близина, била причинета помала материјална штета и никој не бил повреден.

    Косовската полиција трага по напаѓачите.

    Ова е втор напад врз македонската амбасада во Приштина. Претходно беа искршени стаклата на објектот.

    http://kajgana.com/frlen-molotov-kok...a-vo-prishtina
    Втор напад? Знаете ли какво обезбедување имаат амбасадите во Македонија? Тоа косово е една посебна џунгла, една црна дупка без дно. Дај да им пуштиме руски мафијаши и нека се испотепаат, крв за крв, до крајот.
    www.everythingmacedonia.com
    Support tourism to Macedonia!

    Comment

    Working...
    X