Hационалисти го претепаа Лестер :)

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts
 • DedoAleko
  Member
  • Jun 2009
  • 969

  Hационалисти го претепаа Лестер :)

  Претепан Лестер, победникот на "Големиот Брат"

  Жестоко го претепаа победникот во последната сезона на "Големиот Брат" кој се одржа во Бугарија, Никола Лестер. Само ден по враќањето во Македонија риалити ѕвездата била жртва на тепање од страна на националисти, ишува порталот mnoogo.mk.  Тепачката се случила пред десетина дена, кога Лестер се вратил на кратко во Македонија. Раздразнети од пробугарскиот однос, како и од неговата одлука да ја испее бугарската химна банда од крајно националистички настроени момчиња го претепале жестоко.

  -Она што во Големиот Брат тој ја испеа бугарската химна и изјавата дека дедо му служел во нивната армија, ја потпиша пресудата тука, открива пријател на Лестер. Врската на Македонецот со тризначките, исто негативно влијаеше на патриотите во Македонија.

  Се зборува дека тоа е главната причина Лестер да се пресели во Софија, а и неговите планови стануваат се покатегорични во последно време. Никола се вклопува идеално во бугарската средина", коментираат познавачите на Лестер тука и тој наскоро навистина официјално да се пресели во Бугарија.

  izvor: http://vecer.com.mk/default.asp?Item...1E1A821013A8E3

  videoto od Big Brother:

  Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
  Last edited by DedoAleko; 01-15-2013, 03:40 AM.
 • George S.
  Senior Member
  • Aug 2009
  • 10116

  #2
  you could call it the big eviction.
  "Ido not want an uprising of people that would leave me at the first failure, I want revolution with citizens able to bear all the temptations to a prolonged struggle, what, because of the fierce political conditions, will be our guide or cattle to the slaughterhouse"
  GOTSE DELCEV

  Comment

  • DedoAleko
   Member
   • Jun 2009
   • 969

   #3
   I personally think the story is fake or blown way out of proportions.Toa e maslo na politikata.

   Comment

   Working...
   X