Od se srce ve molam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • George S.
    Senior Member
    • Aug 2009
    • 10116

    Od se srce ve molam

    OD SE SRCE VE MOLAM



    POCITUVANI

    Jas sum Sanja Cavdarova od Strumica, boleduvam od „QUADRIPLEGIA SPASTICA - PARALISYS CEREBRALIS",a imam samo 26 god.Treba da zaminam na lekuvanje vo Rusija vo bolnicata Neurovita za presaduvanje na maticni kletki.

    Zivot mi e mnogu tezok.Sekogas zavisam od milosta na drugite za srekja milosta na moite roditeli i sestra ne zaostanuva no nekogas kje dojde vreme i koga ke nemozam da smetam na niv.

    Nema da se sramam da Vi priznam deka sega dodeka pisham placam...samo jas si znam kolku mi e teshko da dosaduvam i baram pomos.Ve molam so celo moe srce pomognete mi ako mozete da odam na lekuvanje, za da ne zgasnaat site moi sonishta na 26-god i jas da vidam i da bidam del od nekoi Srekni denovi.

    Premnogu sum mlada za da se otkazam od zivotot.

    Ve molam ovaa poraka da vi odzeme barem malku Od vaseto vnimanie

    I se nadevam deka ke mi izlezete vo presret.

    Se sto Vi treba od dokumenti ke Vi ispratam.

    Se nadevam deka ke mi odgovorite.



    SO POCIT
    Sanja Cavdarova
    ul.MitoHadzivasilev Jasmin br. 88 Strumica
    tel.034 329 702
    Ziro smetkata e na majkami na ime, bidejki jas sama ne mozam da odam do banka,

    Name of the Beneficiary:Cavdarova Mara
    Beneficiary address: ,M.HADJIVASILEV-JASMIN BR. 83, STRUMICA,R. MAKEDONIJA
    IBAN:/MKO7380503311339234

    Bank of beneficiary: Pro Credit Bank, Makedonija

    SWIFT:PRBUMK22XXX
    "Ido not want an uprising of people that would leave me at the first failure, I want revolution with citizens able to bear all the temptations to a prolonged struggle, what, because of the fierce political conditions, will be our guide or cattle to the slaughterhouse"
    GOTSE DELCEV
Working...
X