Macedonian Truth Forum   

Go Back   Macedonian Truth Forum > Macedonian Truth Forum > General Discussions

Reply
 
Thread Tools
Old 05-13-2017, 05:10 AM   #11
Soldier of Macedon
Administrator
 
Soldier of Macedon's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Macedonian Outpost
Posts: 12,490
Soldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond reputeSoldier of Macedon has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Bill77 View Post
* It was claimed (something along the lines) Jana defended the term FYROM being used.
The below is from her facebook page back in late April:

Quote:
Почитувани,

Профилот на сликата подолу (https://twitter.com/JanaBurceska) е лажен и се оградувам од било каква содржина објавена на истиот. Исто така профилот постојано го менува својот опис и името на Република Македонија. Профилот е пријавен како лажен и наскоро се очекува бришење на истиот од Твитер. За тоа од каде доаѓам и што мислам за својата земја зборуваат преку 100 интервјуа за македонски и странски медиуми во кои добро се слуша мојот став. Во сите, без исклучок, се претставувам како пејач за Македонија. Јас имам Твитер профил (https://twitter.com/b00rche) кој воопшто не го користам и затоа тој не е наведен во моите официјални социјални мрежи. За потсетување повелете линкови до профилите со коишто управувам лично јас, а истите се поставени и на eurovision.tv :

https://www.facebook.com/jana.burce
https://www.facebook.com/janaboorche/
https://www.instagram.com/boorche/

Ви благодарам на сите за досегашната поддршка! Имајте убав ден, Јана
__________________
In the name of the blood and the sun, the dagger and the gun, Christ protect this soldier, a full blooded Macedonian.
Soldier of Macedon is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump