Macedonian Truth Forum   

Go Back   Macedonian Truth Forum > Macedonian Truth Forum > General Discussions

Reply
 
Thread Tools
Old 12-13-2009, 10:03 PM   #1
Sv. Nikola
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 43
Sv. Nikola is on a distinguished road
Default vic na denot- Рециклирање


Си седел некој Македонец во некој локал во Битола и си појадувал тост со маргарин и мармалад кога до него седнал некој Грк кој џвакал мастика. Македонецот го игнорирал но сепак гркот почнал да зборва:
- Еј, вие тука јадите цел леб за појадок ?
- Да.
Гркот направил балонче со мастиката и гордо продолжил:
- Ние не. Јадeме само пола. Останатото го фрламе во корпи за рециклирање и после ви го пуштаме тука во форма на леб за тост.
Македонецот си поќутел. Но гркот упорен продолжил:
- Вие тука го јадeте целиот мармалад?
- Да. - рекол македонецот.
- Ние не. Ние во Грција јадиме свежо овошје. Сите остатоци ги фрламе во канти за рециклирање и ви ги пуштаме тука во форма на мармалад.
На македонецот му пукнал филмот и го прашал гркот:
- Вие ебeте долу во Грција?
- Па се разбира. - рекол гркот.
- И што им правите на кондомите по сексот? - прашал македонецот
- Па ги фрламе, нормално. - одговорил гркот.
На тоа Македонецот му рекол:
- Ние не! Тука во Македонија ги фрламе во корпа ги рециклираме и после ви ги пуштаме во Грција во форма на мастики.
Sv. Nikola is offline   Reply With Quote
Old 12-17-2009, 01:05 PM   #2
DedoAleko
Member
 
DedoAleko's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 969
DedoAleko has much to be proud ofDedoAleko has much to be proud ofDedoAleko has much to be proud ofDedoAleko has much to be proud ofDedoAleko has much to be proud ofDedoAleko has much to be proud ofDedoAleko has much to be proud ofDedoAleko has much to be proud ofDedoAleko has much to be proud of
Default

ova retro malku :P
Q:kako sednuvat 4 "grci" na eden stol?
A:go vrtat stolot naopaku!
DedoAleko is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump