PDA

View Full Version : На Македонски


Pages : [1] 2

 1. Здраво Македонија!
 2. Нимиц закажа нова рунда за 11 септември
 3. Седум Комити
 4. Корисни совети за млади невести
 5. Александар Велики е Македонец!
 6. Грците напуштија конференција на УНЕСКО
 7. Begalcite od Egejska Makedonija-Emisija Mavro Kuti 17-05-2000
 8. Македонија „нема ништо ново“ за признавањk
 9. ЗОШТО ГО САКАМ СКОПЈЕ - ВАСИЛ ИЉОВ
 10. Грците шокирани дека Александар е Македо
 11. Makedonec vo CERN
 12. Г.Г.Стефан: Синодот го има потребното един
 13. Пејачи и манекенки шефуваат во државни ин
 14. Дачиќ –Признавањето на Македонија да се вl
 15. Македонците ќе станат посебен народ во Во
 16. Блискоста на македонскиот современ јази&
 17. Малцинствата се жртва на заговорот на мол
 18. Live Score го врати името на Македонија
 19. Makedonska Zabava vo Dizeldorf
 20. И Македонциве се народ и местово нивно е М
 21. Русите го потврдија македонското потекл&
 22. Британците возобновија спомен-плоча со и
 23. Папандреу индиректно го поддржа уставно&
 24. Грција ја блокира и Албанија во ЕУ
 25. Бугарската пропаганда ќе се замолчува со
 26. МНР ќе реагира на терминот ФИРОМакедонци
 27. Новиот преговарач ќе биде...
 28. РУСКА НАГРАДА ЗА НАШИОТ РЕЖИСЕР
 29. На Боинг 737 сонцето од Вергина -
 30. Македонски јазик на Турската телевизија
 31. Канада ги признавала Македонците и по Бал
 32. Cто години од раѓањето на Кочо Рацин
 33. бугарската влада систематски го негира м
 34. Грчкото присвојување на Античка Македон&
 35. Грција систематски ја оцрнува Македониј&
 36. Македонец градоначалник во Грција...
 37. НА ДЕНОТ НА ДЕКЛАРАЦИЈАТА ЗА ЧОВЕКОВИ ПРА
 38. Највисоко германско одликување за Срѓан
 39. Makedonski Narodni i Patriotski Pesni - Macedonian Folk & Patriotic Songs
 40. Феноменот на Ванѓа го освои Балканот Фено
 41. Тетовец загина во несреќа во Ирак
 42. Бугаринот секогаш си останува само црн Бу
 43. Македонците, крем на бугарското општеств
 44. Србија претпазлива за нов македонски амб
 45. Во туѓина ќе ни остане вековното пишано бl
 46. Говорот на Александар Македонски пред ма
 47. битка или пазар за ОМО „Илинден“-ПИРИН
 48. makedonski narodni pesni
 49. Ian Worthington - Филип Втори од Македонија
 50. Како починал Александар Македонски
 51. Бродот „Македонија“ главен на океаните
 52. Одбиена регистрацијата на ОМО Илинден-Пи
 53. Дешифрирање на дешифрираното
 54. Атина се плаши од окупација?
 55. Makedonski Jazik - Macedonian Language
 56. Кога ќе се распадне Грција?
 57. Македонците од Албанија бараат културна
 58. Грците имаат искривено сфаќање за истори
 59. NEVER EVER we macedonians will celebrate with TATARIANS
 60. ЕУ ни го смени јазикот
 61. Имотот на ВМРО
 62. Jovan JANEV
 63. Македонците во Грција се непобитен факт
 64. Александар Македонски е окупатор на Грци
 65. ИНТЕРВЈУ-ЃОРЃЕ ИВАНОВ ЗА РАДИО ИЛИНДЕН (melbourne)
 66. Брисел ги здогледа Македонците во Грција
 67. Национално Алармирање!
 68. Edinstveni Makedonski Zborovi - Unique Macedonian Words (postable)
 69. Обама не нарече Македонија
 70. Грците пет часа малтретирале македонски
 71. Грција шокирана од се' посилниот сојуз САh
 72. Европарламентарците ќе ни дадат зелено с
 73. Виножито: Грчкото МНР ги прави малоумни Оk
 74. Колку е македонски Александар Велики?
 75. Грција не ќе може да игнорира европска реk
 76. Грците и во Берлин беснееле поради Републ
 77. Шок во Грција - Обама во Турција!
 78. „Пиринска Македонија е дел од Македонија“
 79. Грците удираат по извештајот на Мејер
 80. Што бараат “граѓаните на Скопје“ во НАТО?
 81. На Говрлево му недостигаат лабораториск&
 82. Македонската партија во Тирана доби реги
 83. Ниту преговори, ниту преговарач за името
 84. Брисел со шлаканица за Атина!
 85. Грција опасна за Американци
 86. Бугарска провокација за македонските по&
 87. Victor Friedman: Македонија беше и се' уште е центар на ја
 88. Клеопатра е ќерка на македонски татко и нk
 89. Отецот Царкњас осуден на шест месеци затв
 90. Скришно и за книга
 91. Милошоски со писмо до Бакојани
 92. Вие Македонците - народ со најголем слух з
 93. Сите заедно да го сопреме грчкиот фалсифи
 94. Албанија изброја само 4.148 Македонци
 95. fuck u, u jealous dushmani !!!
 96. Бакојани, Фуере и бриселската „Мein Kampf“ политик&#
 97. Во Грција ќе никне училиште на македонски
 98. Груевски за „Ди велт“: Да престанат блокади
 99. Македонијо кога ке те помакедончиме
 100. Грчката амбасадорка нема да дојде на прем
 101. Грчката политика за спорот со името е смеm
 102. Граматиката од 1905-та е алката што ни недости
 103. The etymology of the nick name Ченто
 104. Зачувано од заборав
 105. Александар Македонски е Македонец
 106. Грчката „вистина“ е купена !!!
 107. Македонија се подготвува за битка против
 108. Бриши Словени, пиши антички
 109. Нова историја за нови поделби
 110. Го губиме името ако не докажеме античко пl
 111. Бродови под македонското знаме...
 112. A must read !!!
 113. Атина стравува од „македонизирање“
 114. Ме вознемири фактот дека сте заложници на
 115. грчка Саботажа за „Виножито“
 116. „Грчката кауза“ - опасен европски и светски &#
 117. Македонија сака поддршка од Неврзаните
 118. Ред е ние да направиме нешто за Македонијk
 119. m-r Pandil Kosturski: KOGA "IZUMREA " ANTICKITE MAKEDONCI? [NM, 1992]
 120. Shto e Ohridskiot ramkoven dogovor? Iznuden akt na kapitulatsiya na porazena strana
 121. Za Potsetuvanje - Razno
 122. ОН - Во Грција има Македонци
 123. Cestit 8 Septemvri -Macedonian Independence!
 124. [A. Donski]: Кој сака да им ја ампутира античката ист
 125. Македонија преку барата
 126. МН: Македонија е Библиска земја со Апостоl
 127. Нимиц ги притиснал Грците со стари карти l
 128. Dali makedonskiot jazik i azbuka e slavjanski
 129. SMK: Apel Za Akcii Na Masoven Otpor [Vo Makedonija]
 130. УСТАВ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА [1991]
 131. Северна и Горна Македонија спорни за Буга
 132. Makedonska Nacionalna programa (SMK- 1993) - Macedonian National Program (WMC - 1993)
 133. Паско Кузман стана дедо
 134. албанска енциклопедија: Александар Вели&
 135. ПРЕДАВСТВОТО НЕ Е ДЕМОКРАТИЈА ТУКУ КРИВИ
 136. Талиа Драгонас:Етничките Македонци имаа&
 137. Ангелика Бер ey - Треба да направите моќна ка&
 138. Грција води срамна политика кон Македони
 139. SMK-WMC: Igrite so imeto na drzhavata Makedonija [10 Dek. 2001]
 140. СПИКЕРОТ НА СОБИР ВО АУШВИЦ СО СТАРОТО МАi
 141. Протест на „Плоштад слобода“ против антикk
 142. Филип Македонски наместо Александар на с
 143. Makedonska molitva - Македонска молитва - Macedonian prayer
 144. Za Mnogu Godini
 145. eve eu-kurvata kakvi pretstavnici ni prakja
 146. Папандреу доби покана од Белата куќа
 147. Експресни казни за бојкот на македонскио
 148. Велигденски Богослужби во Сиднеј
 149. World Macedonian Congress Todor Petrov on Bulgarian Anti-Macedonianism
 150. Reply to a Letter
 151. Пци на војната облечени во евроатлантски
 152. Топ 5 лаги на спин мајсторите за името!
 153. Германија ќе бара Ветото да биде само грчl
 154. Летната Школа по Македонски јазик
 155. UN Say Macedonia
 156. Подемите и падовите на ВМРО-ДПМНЕ
 157. Panko Stamkoski: Zar do tamu ste dojdeni? ("Makedonija" br. 449 - Maj 93)
 158. Васил Иљов: За Александар и за
 159. Мојата Чудесна Земја- Зрзе
 160. Rainbow: Greece must not close doors to Macedonian Refugees
 161. Крушево Етноград
 162. грчката влада призна–Македонци живеат во
 163. Дијаспората формира Привремен иселенич&#
 164. Амбасадорот Љубиша Герогиевски да се изв
 165. WMC: Announcments (СМК: Соопштенија )
 166. Vlado Mokrov: Kapitulacija bez borba (komentar za "Vremenata soglasnost" od 1995)
 167. Македонија воспостави дипломатски одно&#
 168. Volshebnoto Samarche/Волшебното Самарче
 169. 1992 Razgovor so Mihail Panovski: Koj gi deli Makedoncite (sliki/image files - 600KB)
 170. Вампирите од 1914-та се враќаат на Балканот
 171. "Тоше е педер, Македонско девојче е курва"
 172. ФБ група
 173. Цело Стоби е во Белград, а не си го бараме
 174. MANU (2000): Za Nacionalnite Malcinstva i Visokoto Obrazovanie
 175. Бугарски печатници штанцаат фалсификув&#
 176. Македонскиот јазик исчезна и во ООН
 177. Оружена борба за одбрана на името - ТМОРО В
 178. „Македонската алијанса“ ги бодреше „црвенl
 179. Alexandro (makedon.blog mk): Pregledi i pogledi na makedonski politichki temi
 180. "Викиликс" ќе објави тајни за конфликтот &
 181. Македонците во Албанија признати од Грци
 182. "Makedonskite" politichari i "razgovorite za razlikite" povrzani so IMETO nashe...
 183. ЗАМИНУВАЊЕ И ОСТАНУВАЊЕ ВО ГОЛО БРДО
 184. Македонците не и веруваат на ЕУ
 185. Песните на Илија Кунечки
 186. Macedonian Toponomastics by Victor Friedman
 187. грчки документ кој го признава постоењет
 188. Македонците во Албанија огорчени,под при
 189. АЛБАНИЈА ПОПУШТА ПРЕД ПРИТИСОЦИТЕ НА МАЛ
 190. Книгите стигнаа во рацете на Македончиња
 191. Македонци од Мала Преспа учествуваат на Б
 192. Македонците во с.Орошек, Гора, Албанија -- Oroshek, Gora
 193. Македонците од Врбник го слават Божик во k
 194. Македонците од Албанија во Турција дискр
 195. Прослава на Свети Василиј Велики - Василиm
 196. Македонците од Албанија опишани како код
 197. Македонците во Подградецко и Корчанско
 198. Interview with Prof.Dr-Igor Janev
 199. „Зорба Гркот“ не бил Грк туку Македонец!
 200. Македонски музичари нападнати од унифор&
 201. Грчкиот конзул го погрчи реонот на Корча
 202. 28.000 страници за Александар Македонски!
 203. Потекло на името Македонија
 204. Малку учесници на протестот во Тирана
 205. Албанската идеја - Дел 1
 206. Грција пак банкрот до 2013 година
 207. Како Македонците од Требишта, Голо Брдо мm
 208. Debata za popisot vo Tirana, Albanija
 209. Паскали: Победете ја Петтата колона...
 210. грчки поп откупувал коски од мртви Албанц
 211. Втората годишна конференција на иселени&
 212. Атина му се моли на Олимп за криза во регио
 213. Косово: поделбата мириса на нови игри со г
 214. Во Корча, Албанија промоција на книги од м
 215. Репортажа за Мала Преспа од албанското сп
 216. ООН:бугарија не ги почитува малцинските п
 217. Преспа туристички бисер
 218. Во Тирана излезе во печат учебникот “Научl
 219. Илинденски средби во леринско Овчаране
 220. Функционер на Сорос трет кодош во Македон
 221. ДПМНЕ дозволи регистрација на РАДКО
 222. ДПМНЕ против Мак. Дијаспора
 223. Помеѓу соживотот и загриженоста од асими
 224. Во Мала Преспа откриена праисториска гро
 225. Рамковниот е напишан во Атина?
 226. aHтимос:Да се искрши радиото на Македонцит
 227. Popisna vojna vo albanija
 228. Македонци хакираа грчки сајтови
 229. Жесток судир на СМК и ОМД!
 230. Кој се најжестоките борци за Македонскио
 231. Muzej na Makedonskiot Narod
 232. Мијачки улишча, ројеви и колонији
 233. Македонија по трет пат потврдува напредо
 234. Makedonska Nacija
 235. Стерјовски: Во Албанија Македонец можеш д
 236. Македонија надвор од грција 1828
 237. Екстрадиција за грчкиот криминалец...
 238. Преведување На Технички Зборови
 239. Јужен тек ќе минува низ Македонија
 240. Македонија нуди рок за решавање на името!
 241. Makedonija niz antikata
 242. Гораните формираа своја партија на Косов
 243. Н.Г: Патот кон нАТО и кон eУ-голгота
 244. Po Vostanieto vo Karposh, Skopje gori, 1689
 245. Многу интересна програма за македонско-а
 246. Фрлен молотов коктел врз македонската ам
 247. Скопјанец пукал неконтролирано со автом&
 248. Владата го симна Радев од МНР,го ставила п
 249. Судот во Стразбур врати 7.000 барања...
 250. AUSTRALIAN-MACEDONIAN THEATRE OF SYDNEY Inc.