Ksenija Pajcin - Filip Kapisoda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Prolet
    Senior Member
    • Sep 2009
    • 5241

    Ksenija Pajcin - Filip Kapisoda

    Apparently the young Crno Gorec shot her in the head then he took his own life, let that be a lesson to anybody that a Crno Gorec from Cetinje is basically a Crno Gorec with a Tapija, the biggest nationalistic Crno Gorci who still go by the book.

    What a terrible way to treat a woman and this guy is a kid too much younger then her.

    Пајчин и Каписода имале бурна и тешка врска
    17.03.2010 - 12:03 |

    * Балкан

    Познатата српска пејачка Ксенија Пајчин (32) и нејзиното момче, Филип Каписода (22), кои вчера беа пронајдени мртви во станот на Пајчин во Белград, имале тешка и бурна врска, пишуваат српските медиуми.

    Пајчин и Каписода, вчера околу 19.30 часот беа пронајдени со прострелни рани во главите, а покарј нив имало и пиштол, со кој се претпоставува дека се убиени.

    Агенцијата Танјуг , повикувајќи се на неименувани извори од српската полиција, јави дека најверојатно станува збор за убиство и самоубиство.

    Телевизијата Б92 објави дека Каписода најпрвин ја убил Пајчин со истрел во глава, по што се самоубил, за што, како што е наведено, сведочи и податокот дека покрај неговото тело е пронајден пиштол.

    Манекенот, наводно имал прострелна рана во слепоочницата, што укажува на самоубиство.
    Српската радио телевизија (РТС) пренесува дека Каписода си пукал во уста, додека весникот Блиц објави дека Пајчин има влезна и излезна рана во главата.

    Според првичните информации, љубомора е мотивот за убиството и самоубиството.
    Српските медиуми, повикувајќи се на изјави од блиски пријатели на Пајчин и Каписода објавуваат дека меѓу нив уште во неделата се развила голема расправија, по снимање на емисија за една од српските телевизии.

    „По снимањето на емисијата Филип полудел од љубомора. Заминал во станот на Пајчин и насилно ја отворил вратата. Ксенија и Филип почнале да се тепаат, поради што соседите повикале полиција, која брзо интервенирала“, изјави неименуван извор за српските медиуми.

    „Знаеме дека Ксенија сакаше да ја прекине врската со Каписода, но и покрај тоа, таа многу го сакаше и и' беше тешко“, сведочат блиски пријатели на Ксенија, кои додаваат дека со неа се допишувале неколку часа пред несреќата и оти ништо не наведувале дека сето тоа ќе има таков трагичен крај.

    Телата на Пајчин и Каписода синоќа ги пронашла мајката на Пајчин.

    Ксенија и Филип имале многу бурна и јавна врска, со прекини и смирувања. Тие се запознале во 2007 година во црногорскиот град Цетиње, од каде потекнува Каписода, а врската ја започнале следната година.

    Нивната врска била прекината кога Каписода учествувал во шоуто „Големиот брат“. Но, кон крајот на минатата година ја обновиле нивната врска, која вчера заврши трагично, пишуваат белградските медиуми.

    Ксенија Пајчин својата кариера ја започна како танчерка во групата „Бит Стрит“, а на јавноста и е позната од средината на 90-те години кога беше пејачка во групата „Дак“. Потоа таа продолжи со соло кариера во Србија и Грција.

    МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.
Working...
X