Мојата Чудесна Земја- Зрзе

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Prolet
    Senior Member
    • Sep 2009
    • 5241

    Мојата Чудесна Земја- Зрзе

    Роги, Мора да признам дека Прилеп е многу убав град и ако не си пробал ширдени не си бил таму

    Многу ми се свиѓа местото Зрзе.

    YouTube - Мојата чудесна земја - Зрзе
    МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.
  • fyrOM
    Banned
    • Feb 2010
    • 2180

    #2
    Prolet I didnt know there was another Prilep in the world. You couldnt be meaning the one in Macedonia. The taxis drive zig zag to avoid all the pot holes. I guess practice makes perfect because they are very skilful at it and missing oncoming trafic.

    Comment

    • Prolet
      Senior Member
      • Sep 2009
      • 5241

      #3
      OziMak, Have you ever tried Skara in Prilep?? Прсти да излижиш

      Its going to get much better now, they will repair all urban and rural roads its not the best but Prilep has alot of heart and the people there are very proud of their city.
      МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.

      Comment

      • Prolet
        Senior Member
        • Sep 2009
        • 5241

        #4
        This is just brilliant here are others

        Brajcino

        YouTube - Мојата чудесна земја - Брајчино

        Srekbatno

        YouTube - Мојата чудесна земја - Скребатно

        Cer (Krusevo)

        YouTube - Мојата чудесна земја - Цер

        Berovo

        YouTube - Мојата чудесна земја - Берово

        Kokino

        YouTube - Мојата чудесна земја - Кокино
        МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.

        Comment

        • Makedonetz
          Senior Member
          • Apr 2010
          • 1080

          #5
          great videos awsome way to see our country

          mmmmmm sakam Belica

          Prolet е сторил ништо на Преспанскиот регион?
          Makedoncite se borat
          za svoite pravdini!

          "The one who works for joining of Macedonia to Bulgaria,Greece or Serbia can consider himself as a good Bulgarian, Greek or Serb, but not a good Macedonian"
          - Goce Delchev

          Comment

          • Prolet
            Senior Member
            • Sep 2009
            • 5241

            #6
            Brajchino is in the Prespa Region, its on one of the links i posted. They will be doing this for all the cities and villages throughout Macedonia. Its a great initiative.
            МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата,зурла ќе ти го раскине срцето,кога секое влакно од кожата ќе ти се наежи кога ќе видиш шеснаесеткрако сонце,кога до коска ќе те заболи кога ќе слушнеш ПЈРМ,кога немаш ни за леб,а полн си во душата затоа што ја сакаш МАКЕДОНИЈА. МАКЕДОНИЈА во срце те носиме.

            Comment

            Working...
            X